هود آشپزخانه یکی از لوازم ضروری هر خانه‌ای است. این وسیله وظیفه خارج کردن بخارات و چربی‌های معلق ایجاد شده از پخت و پز را بر عهده دارد. در صورتی که از هود مناسب برای آشپزخانه خود استفاده کنید، بخش زیادی از بو و بخارات از خانه شما خارج خواهند شد.
اگر در آشپزخانه از هود نامناسب استفاده شود و یا در زمان پختن غذا هود را روشن نکنید، چربی‌های معلق در هوا بر روی دیگر لوازم می‌نشینند و باعث کثیفی زود هنگام محیط آشپزخانه می‌شود. هر قدر در محیط آشپزخانه گرد و غبار و ذرات چربی بیشتری وجود داشته باشد، میکروب‌ها و باکتری‌ها امکان رشد بهتری دارند. با نصب و نگهداری مناسب، دیرتر نیاز به تعمیرات هود خواهید داشت.

نگهداری از هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه

هودهای آشپزخانه به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند، هود تصفیه کننده و هود خارج کننده هوا. هود تصفیه کننده هوا یا هود شومینه‌ای، هوای همراه بخار غذا و ذرات چربی را به داخل مکیده و از روی فیلترهای مخصوصی عبور می‌دهد. این فیلترها ذرات معلق در هوا را جذب کرده و هوای تمیز شده مجددا به محیط برگردانده می‌شود. معمولا این نوع از هود، قادر به جمع‌آوری مقدار زیادی از ذرات معلق در هوا است. اما کیفیت تمیز کردن هوا در این نوع از هودها بسته به جنس و کیفیت فیلترهای داخلی آن دارد. در صورت استفاده از فیلترهای نامرغوب و یا تمیز کردن دیر هنگام و یا تعویض نکردن آنها، از کیفیت هوای خروجی از هود کاسته می‌شود.
معمولا این نوع از هود را با بدنه‌ای شیشه‌ای و یا فی می‌سازند تا در برابر حرارت مقاوم باشند و به راحتی بتوان آنها را تمیز کرد. به خاطر نداشتن محدودیت در خروج لوله هوا، این نوع هود را می‌توان در هر جایی نصب کرد. در صورتی که این هودها را به سقف نصب کنید، به آنها هود جزیره‌ای می‌گویند.
نوع دیگر هود آشپزخانه هوا را به بیرون منتقل می‌کند و به هودهای معمولی معروف هستند. در محل نصب این هود، باید لوله خروج هوا وجود داشته باشد و یا بتوان سوراخی به بیرون برای رد کردن لوله خروج هوا ایجاد کرد. این نوع از هود، هوا را به داخل کشیده و از طریق لوله خروجی به بیرون از محیط منتقل می‌کند. هود خارج کننده هوا به نگهداری کمتری نیاز دارد ولی هر وسیله‌ای در صورت نگهداری مناسب، علاوه بر طول عمر بالا عملکرد بهتری نیز دارد.
بسته به میزان پخت و پز و جریان هوا در محیط، این هودها در فواصل زمانی مناسب باید تمیز شوند. موتور داخلی که برای خروج هوا در نظر گرفته شده، با کارکرد و تجمع ذرات چربی و گرد و غبار، توانایی خود را از دست می‌دهد و توانایی خروج پرقدرت هوا را نخواهد داشت. اگر هر وسیله‌ای در شرایط محیطی نامناسب مورد استفاده قرار بگیرند، احتمال بیشتری وجود دارد که خراب شوند.

با نگهداری مناسب طول عمر هود آشپزخانه را زیاد کنید

معمولا انواع هود به نگهداری کمی نیاز دارند و این به معنی توجه نکردن به آنها نیست. با تمیز کردن به موقع، می‌توان از هزینه‌های تعمیر کاست. زمانی که تغییری در عملکرد و یا صدای تولید شده از قطعات آن متوجه شدید، در کوتاه‌ترین زمان نسبت به برطرف کردن عیب اقدام کنید.
در بسیاری از مواقع تعمیر زود هنگام قطعات معیوب، از پرداخت هزینه‌های زیاد جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال، اگر زمانی که هود را روشن می‌کنید، متوجه صدای اضافه شدید، سعی کنید علت آن را پیدا کنید و اگر این صدا از موتور فن آن است، در کوتاه‌ترین زمان با بیم سرویس تماس بگیرید تا متخصصین باتجربه نسبت به برطرف کردن عیب، اقدام کنند. در برخی از مواقع با تعویض قطعات جانبی، بسیاری از نواقص برطرف می‌شوند و نیازی نیست هزینه زیادی را پرداخت کنید.


تعمیرات گاز و تعمیرات هود آشپزخانه هود ,هوا ,آشپزخانه ,نوع ,نگهداری ,تمیز ,هود آشپزخانه ,و یا ,از هود ,این نوع ,نوع از

نحوه نصب هود در آشپزخانه شما

بیم سرویس متخصص در تعمیر انواع اجاق گاز

نکاتی برای تمیز کردن اجاق گاز

نگهداری و مراقبت از هود آشپزخانه

مقایسه اجاق گاز با مشعل باز

مشخصات

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

مرجع دانلود پروژه های آماده ادیوس افترافکت و پریمیر دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم ؛ موزیکس پوزیکس سایت تفریحی و سرگرمی نیو مطلب دستگاه تصفیه آب صنعتی هیما سیستم یک وبسایت برای یک ملت wikichejoor فیزیک و زیست کنکور تجربی - جمع بندی کنکور دکتر سحر میرآبا، جراح-دندانپزشک زنجان درس